Jesteś tutaj:   Strona główna   »   Ranking absolwentów   »   Absolwent   »   Piotr Moliński
Piotr Moliński
Ogrody Petrus

Ilość głosów: 165     
Twój głos został już zapisany
53.33%
46.67%
Roślinami i ogrodnictwem interesuje się od najmłodszych lat. Mój pradziadek i dziadek zajmowali się roślinami i rolnictwem, dlatego i w moich żyłach płynie miłość do roślin. Ogrodnictwo to moja pasja i sposób na życie. Nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania kwiatów. Na własnej działce uprawiam bardzo wiele roślin ogrodowych- drzewa, krzewy iglaste i liściaste, byliny, rośliny jednoroczne i trawy ozdobne.
Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Studia ukończyłem z wyróżnieniem. Zajęcia na uczelni w Tyszkiewiczu pogłębiły moją wiedzę i otwarły umył na nowe możliwości w dziedzinie projektowania krajobrazu.
Jestem autorem wielu tekstów o tematyce ogrodniczej oraz projektuje i wykonuje ogrody.
Bliskie są mi słowa Russell’a Page’a „Ogród naprawdę żyje tylko wtedy, gdy jest wyrazem wiary, odzwierciedleniem nadziei i pasji. (…) A pierwszym celem przy jego tworzeniu jest pozostawienie danego miejsca piękniejszym, niż je zastałem”

Piotr Moliński- inż. architekt krajobrazu, ekspert na forum.
Architekt krajobrazu, miłośnik ogrodów, właściciel firmy OgrodyPetrusa zajmującej się projektowaniem, wykonywaniem oraz pielęgnacją ogrodów. Absolwent Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Studia i pracę inżynierską ukończył z wyróżnieniem.
Prowadzi stronę internetową o uprawie traw ozdobnych. Od kilku lat współpracuje z PoradnikiemOgrodniczym jako ekspert. Ogrodnictwem i uprawą roślin interesuje się od 18 lat. Trawy ozdobne to jego pasja. Posiada u siebie dużą kolekcję wielu traw ozdobnych, którą systematycznie powiększa.
Autor wielu tekstów w dziedzinie architektury krajobrazu i pielęgnacji roślin ogrodowych. Twórca wielu opisów roślin i chorób roślin na stronach internetowych i gazetach.
Fotografuje rośliny i ogrody. Ogrodnictwo to jego pasja i powołanie a motto życiowe brzmi: „Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem”.
 

©2012 Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza w Bielsku Białej